Словник термінів

Акумулятор Внутрішнє джерело живлення
Умови експлуатації:
-необхідно заряджати не рідше ніж 2 рази в місяць незалежно від інтенсивності експлуатації
-повна зарядка біля 6 годин.
-повна розрядка акумулятора скорочує “життя” сенсорам.
-розряджений або несправний акумулятор може блокувати вмонтований принтер.
Батарея BIAS батарея що застосовується для стабілізації сенсорів.
Внутрішній нагрів дозволяє швидко розпочати вимірювання після транспортування на морозі, чи проводити виміри приладом при низьких температурах. Збільшує строк служби сенсорів. Заморожування сенсорів може привести їх до несправності.
Газоаналізатор аналітичний пристрій, призначений для регулювання процесів горіння. Вживаються ще такі терміни: аналізатор диму, аналізатор викидів котла, вимірювач викидів, вимірювач диму, димомір.
Границя CO програмно встановлена верхня границя в ppm для сенсора CO при перевищенні якої сенсор виключається з вимірів за допомогою електромагнітного клапана та продувається повітрям.
Калібрування газоаналізатора після включення приладу він автоматично калібрує “нуль сенсорів”. Полягає це на зчитуванні напруги на сенсорах та налаштуванню електроніки до тих змін у сенсорах, що пройшли від часу останнього калібрування.
Конденсат Після кожного дня вимірювань злити конденсат, вийняти та висушити фільтр із збірника конденсату, від’єднати шланги та просушити їх > зросте час роботи сенсорів.
Магнітне кріплення застосовується у ручних газоаналізаторах. Дозволяє за допомогою магнітів закріпити прилад на металевій обшивці котла та проводити вимірювання і регулювання пальника.
ПГС – повірочні газові суміші Містять наперед визначену концентрацію газів. Застосовуються для повірки газоаналізаторів.
Пил в котельні При наявності пилу в котельні уникайте друкування бо можна пошкодити механізм принтера.
Повідомлення "Необхідно провести сервіс" це означає, що пройшов рік або аналізатор пропрацював 1000 годин від часу попереднього сервісу та прилад потребує технічного обслуговування. Регулярний сервіс дозволяє продовжити строк служби приладу
Продування сенсорів Рекомендується після закінчення вимірів не виключати прилад, а вийняти зонд з комина та почекати до стабілізації O2 до 20,9% (21%) та CO дo 0 ppm. Це продовжить строк служби сенсорів.
Сажа Перед вкладанням зонда до димоходу перевірте наявність сажі сажовим насосом. Наявність сажі свідчить про високу концентрацію шкідливих для газоаналізатора газів > не проводити вимірів та провести попереднє регулювання пальника > Це збільшить строк служби сенсорів, фільтрів, насосів.
Сенсор CO (оксид вуглецю ІІ) на час його роботоздатності мають вплив оксиди азоту та інтенсивність вимірювань та концентрація CO в димових газах і сажа. > регулярно застосовувати блокаду CO встановлюючи границю в 500ppm.> для котлів на вугіллі застосовувати фільтри для твердого палива.
Сенсор H2 компенсація H2 у сенсорі CO.
Сенсор O2 на час його роботоздатності мають вплив волога та інтенсивність вимірів Середній час роботи сенсора від 1 до 2 років.
Сенсор електрохімічний В приладах фірми MRU застосовуються такі електрохімічні сенсори: O2 -кисню, CO-оксиду вуглецю ІІ, NO – оксиду азоту ІІ, NO2-оксиду азоту IV, SO2- оксиду сірки IV.
Сенсор оптичний В приладах фірми MRU застосовуються оптичні сенсори для аналізу: CO2, СО, NO, SO2, HxCy – вуглеводнів. Робота таких сенсорів базується на принципі атомної абсорбції в інфра-червоних променях. Їх відрізняє висока стабільність роботи та довговічність. Одним модулем можна одночасно і неперервно вимірювати декілька газів.
Сенсори NO, NO2 Сенсори: NO – оксиду азоту ІІ, NO2-оксиду азоту IV. Оксиди азоту негативно впливають на сенсор СО: при великій концентрації (>100 ppm NOx) бажано скорочувати час вимірювань.
СО2, сенсор CO2 значення CO2 обчислюється за показами сенсорів O2 i CO, або для прямого вимірювання CO2 застосовуються оптичні (інфрачервоні) сенсори.
Температура Температура зберігання та транспортування:Уникайте температури нижчої за 0оC. Заморожування сенсорів не приводить до їх руйнування, але значно скорочує їх роботу. Транспортувати прилад взимку в теплій кабіні авто. Таким чином можна запобігти утворення конденсації вологи всередині приладу у теплому приміщенні > вплив на роботу сенсорів та приладу в цілому. Необхідно почекати, щоб температура всередині приладу, що вноситься до приміщення досягла температури оточення. Кімнатна температура – найоптимальніша для зберігання приладу між вимірами. 5оC – це температура для довшого зберігання приладу напр. більше 1 місяця.
Термопринтер Уникати друкування в запиленій котельні. Вмонтований принтер може не друкувати при розрядженому або несправному акумуляторі.
Точка роси Обчислюється на підставі інших параметрів.
Фільтр збірника конденсату Фільтрує сажу та пил – регулярно міняти та сушити. В збірнику конденсату конденсується волога з димових газів. Він є першим захистом сенсорів від надмірної вологи.